Klasik Yatak Odası Nelerden Oluşur?

Klasik Yatak Odası Nelerden Oluşur?

17 Mayıs 2018

Avangard tarz sahibi klasik yatak odası; altın işlemeli mobilyalar, altın varaklı ve özel oymalı yatak ve dolaplar, ihtişamlı makyaj masaları ve komidinlerden oluşmaktadır. Büyük bir ihtişam ve gösteriş içerisinde olan tüm parçaları adeta göz kamaştırmaktadır. Yeni tren bu tarz yatak odaları çoğu evlenmek üzere olan çiftin de tercihi olmaktadır.

 Klasik Yatak Odasının Sahip Olması Gereken Özellikler

Her mobilya ve konsept gibi klasik yatak odası modellerinin de bazı sahip olması gereken nitelik ve özellikleri olmalıdır. Bu niteliklerden bazıları şöyledir;

  • Ürün Kalitesi: Tüm mobilyaların ortak özelliği olması gereken özellik kaliteli olmasıdır. Bir ürün ne kadar kaliteli ise dayanırlılığı da bir o kadar fazla olmaktadır.
  • Portatif Olabilmesi:  Eşyanın taşınırlığı açısından taşınabilirliği kolay olmalıdır. Klasik tarz mobilyalar daha ağır olmakta ve bu da taşınmasını ve yer değiştirilmesini olanaksız kılmaktadır. Son çıkan ürünlerde hem klasik tarzdan ödün vermeden hem de eski bir yöntem ile güzel bir buluş sağlanmıştır; mobilyaların altına tekerlek sistemi. Bu sistem ile ağır olan bir yatak dahi kolaylıkla hareket ettirilebilmektedir.
  • İşlevsel Farklılıkları: Bir ürün birçok amaca hizmet edebilir. Evlerde en çok bu ürünler pratiklik ve kolaylık sağlamaktadır. Örneğin bir makyaj masası aynı zamanda çekmeceleri geniş olursa çamaşır dolabı vs. amaçlar için de kullanılabilmektedir.

Bir mobilya sistemi; en başta görselliğinden öte tüm bu özelliklerine bakılırsa daha uzun ömürlü olur ve kullanan kişiler de bir o kadar memnun kalır.

Klasik Yatak Odası Emek ve İşçiliği

Klasik tarzda mobilyalar ve klasik yatak odası kullanımı oldukça zor, temizliği meşakkatli ve titizlik isteyen ürünler olmasına rağmen göz alıcılığı ile hala insanların fazlaca tercih ettiği mobilya sistemleri olmaktadır. Eski Osmanlı kültüründen gelen bu mobilya tarzı, kendi kültürümüzdendir ve en çok da bu sebeple sevilmektedir. Türk işlemeleri ve el işçiliği gerektiren bu mobilyalar oldukça maliyetlidir. Emek ve el işçiliği bu maliyetin ana sebeplerindendir. Diğer unsurlar ise; malzemenin kaliteli olması ve 1. sınıf aksesuarlar kullanılmasıdır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.