Klasik Mobilya Nasıl Anlaşılır?

Klasik Mobilya Nasıl Anlaşılır?

19 Mart 2018

Mobilya evi gösteren dekoratif özelliğinin yanında işlevleriyle de olmazsa olmaz ev eşyalarıdır. Mobilya olarak evin içerisindeki koltuklar, oturma grupları yemek masası ya da yatak odası takımlarını içerisine alan geniş bir yelpazeyi oluşturur. Mobilya seçerken modern ya da klasik seçimler yapılabilir. Zevk konusunda klasik mobilya adından anlaşılacağı üzere daha garanti olması sebebiyle en çok kullanılan modeller arasında yer alıyor.

 

Klasik lüks mobilya çeşitlerini incelemek ve sipariş vermek isterseniz Luxury.com.tr'ı ziyaret edebilirsiniz.

Klasik Mobilyada Ne Gibi Özellikler Bulunur?

 

            Lüks Klasik mobilya ilk görüşte anlaşılan özelliklere sahiptir. Ağır işlemeler ve renkler klasik mobilya için olmazsa olmazdır. Doğa figürü ya da kraliyet figürleri olarak da bilinen kıvrımlı desenler ya da ayaklar mobilyalarda belirleyici ve ayırt edici olarak kullanılan şekillerdir. Renkler genellikle hükümdarlık özelliklerinden olan altın sarısı şeklinde olur ve yataklarda ya da oturma gruplarında tahtı andıran ya da kral yatağına benzetilen şekillendirmeler, oyma ya da ek lale desenleri klasik mobilya modelleri içerisinde toplu ya da tek tek yer almaktadır.

 

Gösteriş ve Şıklık

 

            Klasik mobilya denildiğinde ilk akla gelen gösteriştir. Kendisini gösteren ağır modeller evi dolu dolu gösterirken şıklığından ve kullanım kolaylığından ödün vermemektedir. Canlı renklerin insan psikolojisine olan katkıları da göz önüne alındığında klasik mobilya sevenleri haklı çıkaracak bir neden daha olduğu görülmektedir. Modeller içerisinde kullanıcılarına saray esintileri sunan yatak odası modellerinde yatak başlıkları kendisini gösteren büyük detayları içeren en önemli parçadır. Gardırop üzerinde bulunan işlemeler desenleri ön planda tutmak için renklendirilir. Dolaplarda yer alan aynaların kenarları dahil olmak üzere ince ve detaylı süslemelere rastlanır.

 

Klasik Koltuk Modelleri

 

            Klasik koltuk modellerinde daha çok tahtı andıran bükülmeler ya da sivrilme olarak adlandırılan şekillendirmelerin yer aldığı minderlerden püsküllere kadar geçmişin izlerini taşıyan aynı zamanda konfor ve şıklık sunan parçalardan oluşuyor. Yemek odası modellerinde de yine aynı esintileri taşıyan klasik modası güncellenerek eskiyi günümüze uyarlamaya devam ediyor. Hem rahat hem de kullanışlı bu modeller özellikle göz alıcı renkleriyle dikkat çekiyor. Yastıklar koltuk şekline göre yuvarlak ya da kare tasarlanabiliyor. Yastık detayları klasik ayrıntısında kendisini gösteren büyük ayrıntılar olarak kullanılır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.