Klasik Mobilya Detay İster

Klasik Mobilya Detay İster

17 Mayıs 2018

Klasik mobilya her zaman her şekilde tercih edilen mobilya türlerinden olup, bu mobilyaları alırken de son derece dikkatli ve özenli olunması tavsiye edilen püf noktasıdır. Özellikle klasik mobilya seçimlerinin rengi ve modeli konusu dikkate değerdir. Renklerde özellikle siyah, beyaz, kahverengi ve gri renklerde yapılan seçimler ilgili alanda birçok renklerle meç edilebilir şansı yaratır. Bu da kişi için sayısızca alternatif yaratmak demektir. Bilinen bir gerçek vardır ki, siyah beyaz bütünlüğü her zaman birinci sıradadır.

Klasik Mobilyalarda Döşeme Farkı

Klasik mobilya modellerinde seçilen döşeme için kullanılacak yastık da önemli detaylardandır. Özellikle büyük yastıklar hem rahat hem de görüntüde farklılık yaratır. İçleri kaliteli elyaflarla dolu olduğundan şıklık ön plandadır. Döşemesi sonrası aksesuarlar ve şık bir halıyla da desteklenen klasik mobilyalar için artık söylenecek söz kalmaz.

Klasik Mobilyalarda Tasarımlar

Klasik mobilyaların tasarımları kuşkusuz fark yaratan izler taşır. El işçiliği, motifler, ince ayrıntılar ustalığı gösteren noktalarıdır. Mobilyada kesim, oyulma hatta - hatta cilalanma detayına kadar her bir aşama farklılık gösterir. Klasik mobilya türlerinde tip ikili, üçlü, tekli şeklinde uygulamalardır. Kişiye özel TV koltukları da eklenerek detay hareketlendirilebilir. 

Model konusuna gelince yerden yükseklik ya da genişlik- darlık konuları gündeme gelir ki ; bu durumda tamamen kişiye özel seçimler olup aynı zamanda kullanılacak alanın büyüklüğü için de geçerlidir. Geniş ve rahat koltuklar sevilebilir ancak kullanılacak mekanda yerleşim açısından sorun yaratabilir ki, bu da sadece kişisel beğeni ile dekorasyonun mümkün olmadığı aleni bir gerçektir. Klasik mobilya seçimleri ve kullanan kesim genelde belli bir yaş kitlesine hitap etmektedir. Çünkü bu yaş kesim için mobilyada önemli kriter kalitedir ve uzun süreli kullanımdır. Kriterler bu olunca seçim otomatikman klasikliğe doğru kayar.

Klasik mobilya takımları genelde evlerde salonlarda kullanılır. Bir salon evin misafir odası olma özelliği taşıdığından diğer odalara bir tık farklı döşenir. Burada seçilen takıma istinaden dekoratif açıdan kullanılacak aksesuarlar; halısından avizesine kadar bir başkadır. Bütün bu detaylar kişilerin zevkleri doğrultusunda değişkenlik gösterir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.