View:
1 2 3 ... 5 ... 8 ... 15
Toplam 604 Ürün Bulundu !
1 2 3 ... 5 ... 8 ... 15
hotel catalog
Наши референции

НАГРАДЫ

СПАСИБО ЗА ВАШЕ ДОВЕРИЕ

НАШИ СЕРТИФИКАТЫ

Turnkey Hotel Furniture Projects
Customers looking for a hotel for holiday or business stay pay particular attention to items such as comfort, cleanliness and decoration, as well as criteria such as price, architectural structure, location and service quality. Above all, they expect to find the comfort of their home in the hotel room furniture where they stay. For this reason, the selection of furniturez and decorative accessories used in the interior design of the hotel room is of great importance.
Turkey is one of the top countries that is very developed in the field of hotel furniture. We send and install modern and classic Turkey hotel furniture designs all over the world.

HOTEL ROOM FURNITURE
Hotel rooms should be designed with a concept that provides relaxation and a kind of renewal, freeing from the physical and mental weight of city life, work stress and daily life. In a nutshell, a comfortable bed, stylish, aesthetic and quality furniture, proper lighting and decorative elements matching the furniture are the sine qua non of a hotel room. It is also known that hotel rooms are used by many people every day of the year. For this reason, criteria such as choosing the skeleton of hotel room furniture from a durable material, covering the surface upholstery with dirt-repellent fabric, being easy to clean, and choosing a comfortable and durable sponge should not be overlooked. Exclusively designed furniture that makes customers feel special is also very important in the decoration of hotel rooms.

HOTEL RECEPTION & LOBBY FURNITURES
The ambience of the hotel is evident from the reception and the lobby. Therefore, comfort and quality that present to customers in these areas, which are also showcases of a hotel, will give a preliminary idea for the other parts of the facility. For this reason, the hotel lobby and reception are one of the areas that need to be carefully designed. The selection of hotel furniture used in the lobby and reception furniture should make sure that the products are of high quality, comfortable, long-lasting and aesthetically pleasing.

HOTEL CAFE & RESTAURANT FURNITURE
Another place where the hotel furniture stands out is the cafe and restaurant sections within the facilities. Customers use the hotels cafes and restaurants to spend pleasant, fun and delicious times. The quality and comfort of the seating groups and table and chair sets that accompany these tastes should be considered as well as the flavors offered to them. It is preferred that the seats and chairs used in these spaces are furniture that can offer comfort and elegance together. In addition, these spaces can be transformed into an even more attractive ambience using different colors, lighting and decorations.Decoration should consider the comfort of the hotel management and employees as well as the customers. For this reason, the office of the hotel staff should be designed in accordance with the comfort and service quality offered by the hotel to its customers.

HOTEL OUTDOOR FURNITURE
As much furniture collections as we have for hotel indoor areas, we can provide furniture sets for outside areas as well, more practical, convenient and elegant hotel furniture can be presented for outdoor areas. For example, garden furniture used in green spaces, lounge chairs used for pool areas, coffee tables and sitting and chairs sets, outdoor furniture in social facilities, it should match the general concept of hotels.
Hotels and hotel's rooms equipment and decoration require significant skills, knowledge and experience. Moreover, the expertise and support of our interior design team, the selected products shall be produced with high quality workmanship. You can visit our site to check our wide selection of luxurious, comfortable and of high quality furniture designed especially for hotel rooms appliances.

Otel Odası Mobilyaları

Otel odalarının konfor ve lükse bir arada ulaşabilmesini sağlayan otel odası mobilyaları muhteşem tasarımlara sahip. Canlı renklerle tasarlanan her bir mobilya, aynı zamanda işlevselliği de bünyesinde barındırıyor. Özellikle küçük alanların değerlendirilmesinde fark yaratan lüks ve gösterişli mobilyalar, ferah alanların oluşmasını sağlıyor. Otel odası üreticileri tarafından titizlikle tasarlanan ürünlerin her biri, sahip olduğu özelliklerle işletmenizin gösterişli ve muhteşem bir görünüm elde etmesini sağlıyor. Sizler de misafirlerinizi çok özel odalarda ağırlamanın keyfini yaşayabilirsiniz.

En İyi Otel Odası Mobilyaları

Ergonomik yataklar, şık ve zarif komodinler, göz alıcı yatak başlıkları başta olmak üzere birçok ürün otel odası mobilyaları içerisinde değerlendirilebilir. Otel odalarının istenilen konfor ve lükse erişebilmesini sağlayan mobilyalar, ortamın ferah bir görünüm kazanmasını da sağlıyor. Üretici firma tarafından sizlerle buluşan ürünlerin her biri, otel odalarını muhteşem bir şekilde dizayn etmenizi mümkün kılıyor.

İnşaatçı titizliğiyle inşa edilmiş mobilyalar, göz alıcı renklerle tasarlanmıştır. Bu sayede otel odalarının çok özel bir atmosfere ulaşmasını sağlar. İşletmelerde kullanılabilecek otel odası mobilyaları ile istediğiniz otel odası görünümüne zahmetsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Otel Odası Mobilyaları Modelleri

Otel odalarının ihtiyaç duyduğu otel odası mobilyaları, estetik ve göz alıcı ürünlere ev sahipliği yapıyor. Lüks ve ihtişamı bünyesinde barındıran her bir mobilya, konforlu alanların oluşmasını mümkün kılıyor. Ayrıca odaların göz alıcı bir şekilde dizayn edilmesini sağlayan mobilyalar, kullanışlılıklarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor.

Lüksü derinden hissettiren her bir mobilya, aynı zamanda ergonomik bir tasarıma sahip. Satış için sizlerle buluşan her bir ürün ile çok özel alanlar oluşturabilir, misafirlerinizin huzurlu anlar yaşamasına destek olabilirsiniz.

Otel Odası Mobilyaları Fiyatları

Birbirinden şık, zarif ve göz alıcı otel odası mobilyaları işlevsellikleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Online bir şekilde sizlere sunulan mobilyalar, konaklamaların rahat ve konforlu bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Satılık otel odası mobilyalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir, her bir ürün hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sizlerle buluşan incelikli ve modern mobilyalar ile işletmelerinizin istediğiniz görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Çok özel anlar için Luxury Furniture sizlerle!

Prepared by  T-Soft E-Commerce.