hotel catalog
Наши референции

НАГРАДЫ

СПАСИБО ЗА ВАШЕ ДОВЕРИЕ

НАШИ СЕРТИФИКАТЫ

Turnkey Hotel Furniture Projects
Customers looking for a hotel for holiday or business stay pay particular attention to items such as comfort, cleanliness and decoration, as well as criteria such as price, architectural structure, location and service quality. Above all, they expect to find the comfort of their home in the hotel room furniture where they stay. For this reason, the selection of furniturez and decorative accessories used in the interior design of the hotel room is of great importance.
Turkey is one of the top countries that is very developed in the field of hotel furniture. We send and install modern and classic Turkey hotel furniture designs all over the world.

HOTEL ROOM FURNITURE
Hotel rooms should be designed with a concept that provides relaxation and a kind of renewal, freeing from the physical and mental weight of city life, work stress and daily life. In a nutshell, a comfortable bed, stylish, aesthetic and quality furniture, proper lighting and decorative elements matching the furniture are the sine qua non of a hotel room. It is also known that hotel rooms are used by many people every day of the year. For this reason, criteria such as choosing the skeleton of hotel room furniture from a durable material, covering the surface upholstery with dirt-repellent fabric, being easy to clean, and choosing a comfortable and durable sponge should not be overlooked. Exclusively designed furniture that makes customers feel special is also very important in the decoration of hotel rooms.

HOTEL RECEPTION & LOBBY FURNITURES
The ambience of the hotel is evident from the reception and the lobby. Therefore, comfort and quality that present to customers in these areas, which are also showcases of a hotel, will give a preliminary idea for the other parts of the facility. For this reason, the hotel lobby and reception are one of the areas that need to be carefully designed. The selection of hotel furniture used in the lobby and reception furniture should make sure that the products are of high quality, comfortable, long-lasting and aesthetically pleasing.

HOTEL CAFE & RESTAURANT FURNITURE
Another place where the hotel furniture stands out is the cafe and restaurant sections within the facilities. Customers use the hotels cafes and restaurants to spend pleasant, fun and delicious times. The quality and comfort of the seating groups and table and chair sets that accompany these tastes should be considered as well as the flavors offered to them. It is preferred that the seats and chairs used in these spaces are furniture that can offer comfort and elegance together. In addition, these spaces can be transformed into an even more attractive ambience using different colors, lighting and decorations.Decoration should consider the comfort of the hotel management and employees as well as the customers. For this reason, the office of the hotel staff should be designed in accordance with the comfort and service quality offered by the hotel to its customers.

HOTEL OUTDOOR FURNITURE
As much furniture collections as we have for hotel indoor areas, we can provide furniture sets for outside areas as well, more practical, convenient and elegant hotel furniture can be presented for outdoor areas. For example, garden furniture used in green spaces, lounge chairs used for pool areas, coffee tables and sitting and chairs sets, outdoor furniture in social facilities, it should match the general concept of hotels.
Hotels and hotel's rooms equipment and decoration require significant skills, knowledge and experience. Moreover, the expertise and support of our interior design team, the selected products shall be produced with high quality workmanship. You can visit our site to check our wide selection of luxurious, comfortable and of high quality furniture designed especially for hotel rooms appliances.

Otel Mobilyaları

Otel mobilyaları, konaklama alanlarının çok özel bir görünüm elde etmesini sağlayan ürünleri bir araya getiriyor. Birbirinden incelikli, estetik ve işlevsel mobilyalar, konfor ile lüksü bünyesinde barındırıyor. Otel odası mobilyaları, kafe ve restoran mobilyaları, resepsiyon ile lobi mobilyaları başta olmak üzere birçok kategoride onlarca ürün sizleri bekliyor. İşletmenizin atmosferini güzelleştirerek misafirlerinizi çok özel alanlarda ağırlayabilirsiniz. Otel mobilyaları üreticileri tarafından inşa edilen her bir mobilya şimdi sizlerle!

En İyi Otel Mobilyaları

İhtişam ve şatafatı bünyesinde barındıran otel mobilyaları, sahip olduğu özellikler sayesinde dikkatleri üzerine çekiyor. Otellerin farklı alanları için üretilen her bir mobilya ile alanların muhteşem bir şekilde dizayn edilmesi mümkün. Üretici firma tarafından sizlere sunulan her bir ürün, tasarımlarıyla göz dolduruyor.

İhtişamın en derinden hissedildiği otel mobilyaları, titizlikle tasarlanmakta ve muhteşem alanların oluşmasını sağlamakta. Sizlere sunulan her bir ürün ile istediğiniz alanlara ulaşabilir, konfor ve lüksü bir arada yaşayabilirsiniz.

Otel Mobilyaları Modelleri

Otel mobilyaları, konaklama alanlarında kullanılabilecek her bir ürünü bünyesinde barındırıyor. Klasik, avangart, modern olmak üzere farklı tarzlara hitap eden mobilyaların her biri, işletmesinde lüksü derinden hissetmek isteyenlere sunuluyor. Otel odası mobilyaları kapsamında pek çok kategori yer alıyor. Bu kategoriler ise;

  • Otel Odası Mobilyaları
  • Resepsiyon & Lobi Mobilyaları
  • Kafe & Restoran Mobilyaları
  • Ofis Mobilyaları
  • Sandalyeler
  • Dış Mekân Mobilyaları şeklinde sıralanabilir.

İnşaatçı titizliğiyle tasarlanan ve çok özel şekilde sizlere sunulan her bir mobilya hem ergonomik bir tasarıma sahiptir hem de şık ve zarif bir görünümleriyle ön plana çıkar. Misafirlerinizi muhteşem mobilyalarla büyüleyebilir, keyifli anlar yaşanmasını sağlayabilirsiniz.

Otel Mobilyaları Fiyatları

Online bir şekilde sizlere sunulan otel mobilyalarının her biri, modern ve estetik bir duruşa sahip. İşlevselliği bünyesinde barındıran mobilyaları kullanarak muhteşem alanlar oluşturabilirsiniz. Satılık otel mobilyalarını inceleyebilir, ihtiyaç duyduğunuz ürünleri belirleyebilirsiniz.

Her bir ürün, şatafatın en derinden hissedildiği desenler ve renklere sahip. Birbirinden özel, incelikli ve gösterişli mobilyalar ile çok özel alanlara erişebilir, misafirlerinizin huzurlu anlar yaşamasını sağlayabilirsiniz. Luxury Furniture, ayrıcalıklı tasarımları sizlerle buluşturuyor.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.