Yemek Odası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Yemek Odası Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

09 Ocak 2018

Araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır ki ortalama bir insan ömrünün 4 yıla yakınını yemek yiyerek geçirmektedir. Yüzyıllar boyunca yemek kültürü ayrı, yemeğin yendiği büyük devasa sofralar ayrı gösteriş unsuru olmuştur. Günümüzde eskisi kadar devasa yapılar olmadığı için büyük yemek odalarının yerini çoğunlukla küçük ve lüks yemek odaları almıştır. Bu yazımızda yemek odası takımı seçerken nelere dikkat etmeliyiz onlardan bahsedeceğiz.

 

 1. Masayı Konumlandıracağınız Yeri Seçtiniz mi?

 

            Diğer bütün düzeni yemek masasına göre oluşturacağınız için en önemli mesele masanın konumu olacaktır. Masayı koyacağınız yerin ölçülerini not alıp, boyutlarını bu ölçülere göre seçmelisiniz ki sonrasında bir sürprizle karşılaşmayın.

 

 2.Renk Seçimini Yaptınız mı?

 

            Yemek odası takımını seçerken hangi renk ve hangi malzemeden yapı istediğinize karar vermeniz işinizi büyük bir oranda rahatlatacaktır. Açık renkler odanızı ferah gösterirken, koyu renkli lüks yemek odası alanın asil bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. Kullanılan malzemeye göre hafif, taşıması kolay bir masa ya da ağır gösterişli bir masa mı almak istediğinize karar verip alışverişe öyle çıkmalısınız. Bu sayede çok gezmeden istediğiniz takıma ulaşabilirsiniz.

 

 3.Masanın Biçimi Önemli mi?

 

            Yemek masasının yuvarlak mı yoksa dikdörtgen mi tada oval mi olacağına karar vermeniz çok önemli. Öncelikle istediğiniz modele göre değil odanızın şekline göre bir seçim yapmalısınız. Küçük kare bir odanız varsa yuvarlak masa seçimi pek akıllıca olmayabilir. Masa bütün alanı kaplayacağı için odanız olduğundan daha küçük ve basık hissedilecektir.

 

 4.Tarzınız Belli mi?

 

            Yemek odası takımı seçerken ya da seçmeye çalışırken ne kadar çok çeşit olduğunu görüp işin içinden nasıl çıkacağınızı bilemediğiniz zamanlar olacaktır. Bu noktada öncelikle hangi tarz bir takım istediğinize karar vererek seçenekleri daraltabilirsiniz. Lüks yemek odası mı ya da rahat bir takım mı? Diğer mobilyalarınız ile olan uyumunu da atlamamalısınız. Seçiminizi yaptıktan sonra skalayı daraltmış olacaksınız. Bütün bu adımları tamamladıktan sonra artık yemek odası takımı seçmek için hiçbir soru işaretiniz kalmamış demektir. İster lüks yemek odası ister sofistike bir yemek odası seçimi yapmış olun sevdiklerinizi ağırlayacağınız huzurlu ve keyif dolu sofralarda güle güle kullanın.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.