Lüks Otel Mobilya Tasarımı

Lüks Otel Mobilya Tasarımı

21 Mayıs 2018

Lüks otel tasarımının olmazsa olmaz unsuru ilk etapta tasarıma uygun ve doğru bir dille mekanın kendini anlatmasını sağlayacak mobilya seçimi olarak düşünülebilir. Bu konu otel mobilya dekorasyonu hususunda oldukça önemlidir. Müşteri klasman uygunluğu için otel tasarımı gerçekleştirilirken hedef kitle doğru bir şekilde analiz edilmeli, bu doğrultuda otel tasarımı yapılmalı ve buna uygun bekleme alanları oluşturulmalı. Bu bekleme alanlarında mekanın kalitesine uygun lüks, klasik, avangard, modern kısacası mekanın yapısı ne ise onu tamamlayacak koltuk modelleri seçimi yapılması mekanın yansıtacağı imajı oldukça etkilemektedir. Bu durum mekanı tercih edecek müşteri izlenimini de doğru uygulandığı taktirde oldukça olumlu yönde etkileyecektir.

Lüks Otel Dekorasyonunun Olmazsa Olmaz Unsurları

Otel tasarımlarında ilk etapta yapılacak tasarımın dediğimiz gibi hedef kitlesi iyi analiz edilmelidir. Hedef kitlesi iyi analiz edilmiş otel dekorasyonu doğru sonuçlara ulaşacak, mekanın değerini artıracaktır. Daha sonra otelin kaç yıldızlı bir otel olduğu ve ne gibi hizmetler sunduğu da değerlendirmenin içine alınmalı, bu doğrultuda ana mekanlar tamamlandıktan sonra dekorasyon yapılmalıdır. Eğer ki yapılacak olan otel tasarımında lüks bir görüntü elde edilmek isteniyorsa payitaht modellerindeki avangard koltuk takımları bu otellerdeki resepsiyon, lobi, suit otel odası hatta bireysel odalarda bile duruma göre tercih edilebilir. Bu mekanlarda kullanılacak olan avangard modeldeki koltuk takımları mekanla dil birliği sağlayarak estetik olarak bir bütünlük oluşturacaktır. Bu da mekanı müşteriler tarafından oldukça tercih edilebilir hale getirecektir. 

Otel Tasarımında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Otel tasarlanırken işlev mekanları ve sirkülasyon alanları belli olduktan sonra iş mobilya tasarım ve uygulamasına gelmektedir. Otelin müşterilere açık alanlarındaki mobilyaların özenle seçilmesi gerektiği gibi otel yöneticisi, müdür odası gibi mekanların da özenle kurgulanması gerekmektedir. Bu mekanların klasmanı da otelin imajını oldukça etkilemektedir. Buralar için doğru bir biçimde seçilecek olan ofis mobilyaları oldukça güzel etkiler yaratacaktır. Bu durumda ortaya çıkacak olan otel dekorasyonu doğru sonuçlar vererek oteli yükselen bir değer haline getirecektir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.