Lüks Mobilya Eve Stil Ekleyin

Lüks Mobilya Eve Stil Ekleyin

07 Haziran 2018

Mobilya bir ev için olmazsa olmaz eşyalardan biridir. Mobilyalar kendi aralarında bir çeşitlilik gösterir ve bu tamamen alıcının zevki doğrultusunda gelişim kaydeder. Mobilyalar modern, klasik ya da lüks mobilya olarak çeşitlenir. Her ne çeşit olursa olsun mobilyalarda yemek odası, yatak odası, çocuk odası gibi ayrıntılar mevcuttur.

Eğer mobilyada tercih klasik üzerine yoğunlaşırsa klasik mobilyalarda el işçiliği çok fazladır. Bu sebeple de bu tür mobilyaların üretimi azdır. Genel olarak klasik olan mobilyalarda oyma ve süsleme çok fazladır. Eğer bu tiplerde gösterişler ve ihtişamda fazlaysa ve en ince detaylarda hakimse lüks mobilya hedefine doğru ilerler. Sehpalar, aynalar, konsollar mobilya takımını hareketlenen diğer bütünlerdir. Aslında her evde her mobilya tarzında lüks bir ayrıntı dekor edilerek dekorasyonda bir zenginlik yaşatılabilinir. Bu noktada lüks mobilya bir parça ile bile yapılabilir. Bu da ortama bir zarafet ve stil katar.

Bir Oturma Odasında Lüks Nokta Yaratmak  Mümkündür

Bir oturma odasında bile lüks bir detay yakalanabilir. Mesela yaldızlı bir avize veya aynalı bir duvar paneli, havalı kumaşlı bir koltuk,kürklü herhangi bir detay, dikkat çekici kumaştan kırlent yastıklar, büyük ve dikkat çekici ayakları bir sehpa ile lükslük yaratılır.

Modern Bir Odada Bile Lükslük Yaratmak Kolaydır

Modern döşenmiş bir yaşam alanında bile lüks ayrıntı oluşturulabilir. Mesela dikkat çekici bir perde, peluş halılar, lüks döşemelikler, kumaşlarda cesur desenler kullanmak bu hareketlenme için yeterlidir.

Bir salonda en dikkat çekici lüks detay bir sandalye olabilir. Sandalyede kullanılan kumaş olsun, bacak şekilleri olsun, tasarımları olsun fark katar. Yine aynı farkı yaralatacak bir başka örnek de derili püsküllü bir deri koltuk. Bu hem bir rahatlık hem de lükslüğe dair bir harekettir. Bazen de bir odada lükslük adına bir mobilya parçası bile eklenerek bu ambiyans yaratılabilir. Mesela yaldızlı vurgular,elle boyalı bir motif iç mekanlarda sıkça kullanılarak bu oluşturulur. Yemek odalarında lüks dokunuşlar denildiğinde ise akla ilk gelen bir avize veya dikkat çekecek ayakları ile masa stilleri uygulaması olabilir. Dolayısıyla konu lükslük olunca yaldız, mobilya hatları, bol bol detaylar ve ipek olan döşemeler akla gelen ilk unsurlardır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.