Koltuk Takımınız İle Evinize Lüks Katmanın Yolları

Koltuk Takımınız İle Evinize Lüks Katmanın Yolları

04 Mart 2018

Evimiz bizi dış dünyadan soyutlayan gizli mabedimiz gibidir. Bu mabette de mobilyalarımız zevklerimizi yansıttığı ölçüde bizlere huzur vermektedir. Bazıları klasik çizgilerden hoşlanırken bazıları için lüks vazgeçilmezdir. Lüksü sevenler için salonda en isabetli tercih ise lüks koltuk takımı olmaktadır.

 

 İyi Bir Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

            Koltuk takımı alırken unutulmaması gereken ilk nokta alacağınız bu mobilyaların eviniz için yapılan bir yatırım olduğudur. Farkına varmasanız da koltuklarınız sizinle seneler geçirecektir ve bu süre içerisinde mabedinizde sizleri mutlu etmeye devam etmelidir. Bunun için de dikkat etmeniz gereken ilk husus koltuklarınızın kumaş ve iskelet kalitesi olmalıdır. Unutulmamalıdır ki kaliteli olan koltuklar ancak senelere karşı dayanabilmektedir. Diğer dikkat edilmesi gereken hususlar ise koltuklarınızın renklerinin açık renklerden oluşması, yastıkların deforme olmayacak şekilde olması, koltukların rahatlığı ve garanti süresinin yeteri kadar uzun olmasıdır. Bu ölçütlere dikkat ederek yapacağınız seçimler uzun seneler boyunca koltuklarınızdan memnun kalmanızı sağlayacaktır.

 

 Lüks Koltuk Takımı Tercihi Nasıl Olmalıdır?

 

            Her ne kadar insanların lüks anlayışı farklılık gösterse de son dönemlerde lüks koltuk takımı modellerinde ortak bir zevk oluşturulmuştur. Daha çok spor çizgilerin hâkim olduğu lüks takımlarda konfor ve şıklık da ön plandadır. Sıra dışı çizgilerle oluşturulan bu takımlarda trend kumaşlar kullanılmaktadır. Daha çok üçlü koltuk ve berjer olarak tasarlanan lüks takımların en çok göze çarpan yanı ise modellerde kullanılan renk ve çizgilerin günümüze hitap etmesidir. Oval çizgilerin hakim olduğu takımlarda ayrıca renkli yastıkların kullanımı ile sıra dışı çizgiler yakalanmaktadır. Klasik takımların aksine kadife kumaşlarda ve renklerde büyük bir seçenek ortaya çıkmaktadır. Farklı renklerin ve kumaşların kombinasyonu ile de son derece lüks ve şık takımlar oluşturulmaktadır.

 

 Lük Koltukların Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

 

            Koltuklarınızın kalitesi kadar bakımı da son derece önemlidir. Takımınızın kumaş özelliğine göre size sunulan yönergeler doğrultusunda temizliğini yaparak lüks koltuk takımı ömrünü uzatmak sizin elinizdedir. Tabi bu temizlik ve bakımın aksatılmadan yapılması da son derece önemlidir. Temizlik sırasında ılık su ve temiz bir bez kullanmak yeterli olmaktadır. Kimyasal maddelerle temizlik yapmaktan da sakınmak gerekir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.