Klasik Yemek Odası Nasıl Olmalı

Klasik Yemek Odası Nasıl Olmalı

26 Ocak 2018

Klasik yemek odası için önce renklerin birbiriyle uyumlu bir şekilde kullanılması önemlidir. Daha sonrasında desenler, mobilya stili ve kullanılan kumaşlarda uyum aranmalıdır. Bir diğer önemli nokta ise, klasik yemek odası oluşturulurken, kendi stilinizi yansıtacak detaylar kullana bilirsiniz. Bu sayede hazırladığınız mekanda tarzınızı yansıtmış olursunuz. Eski antika tarzında eşyaları kullanmaktan hoşlanan bir tarzınız var ise gözü yormayacak şekilde aralara serpiştirmelisiniz, bütün kullanacağınız antika eşyalar bir arada, yan yana kullanılması uygun değildir. Klasik eşyalarınız, modern dokunuşlarla bir arada uygun şekilde kullanılabilir. Klasik tarzda olan bir mobilyanın yanına ya da karşısına modern tarzda uygun eşyalar yerleştirilebilir. Modern bir yemek masasının üzerinde kullanacağınız antika şamdanlar ya da bu masanın hemen üzerinde kullanacağınız antika avize harika sonuçlar doğuracaktır ve gözü yormayacaktır, klasik yemek odası yerleştirilirken mobilyalar kadar odanın genişliği ve şeklide önemlidir. Eğer odanız küçük ise fazla eşyalar ile doldurulmamalı sade olmasına, göz yormamasına dikkat edilmelidir.

 

            Klasik tarzda yemek odası renk secimi önemlidir. Çok büyük yemek odalarında koyu renkli mobilyalar ya da duvar renkleri kullanılabilirken, küçük alanlar da muhakkak daha açık ve soft renkler kullanılmalıdır.

 

 Klasik Tarzda Yemek odaları nasıl olmalı?

 

 1- İlk önce evinizin her köşesinde olduğu gibi klasik yemek odası hazırlarken de öncelikle kendinizi iyi hissedeceğiniz dekorasyonlar hazırlamalısınız.

 

 2- Renkler mobilyanın stiline, modeline desenlerine uyum içinde olmalıdır.

 Modern mobilyalar, klasik tarz mobilyalar arasına dengeli bir şekilde serpilerek kullanılmalıdır.

 

 3-Klasik olarak hazırlanan yemek odası sizin tarzınızı ve kişiliğinizi yansıtmalıdır.

 

 4- Aralara serpiştirilen antika parçalar olmalı, bu eşyalar birlikte kullanılırken asla birbirini gölgede bırakacak şekilde yerleştirilmelidir. Her eşya orantılı olmalıdır.

 Klasik tarzda döşenen bir yemek odasının, olmazsa olmaz unsurlarından biride yemek masasının tam orta kısmına denk gelecek şekilde asılan büyük avizelerdir. Bu avizeler klasik tarzda kullanılabileceği gibi antika bir avize de olabilir.

 

 5- Klasik yemek odalarında genel olarak işçilik fazla olmalıdır. Düz ve sade çizgiler daha çok modern tarzda kullanılmaktadır.

 

 6- Büfeler de genel olarak daha büyük camlar kullanılmalı ve geniş olmalıdır.

 

 7- Genellikle klasik yemek odası masaları, çoğunlukla dikdörtgen şekilde olmalıdır. Masanın, sandalyeler ile uyumu da son derece önemlidir oturumu rahat olmalı yüksekliği yemek masasıyla orantılı olmalıdır.

 

 ​​​

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.