Klasik Mobilya Seçimleri Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Klasik Mobilya Seçimleri Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

13 Mart 2018

Mobilya dekorasyonlarında günümüzün en popüler trendi olan klasik anlayış, her geçen gün popülerliğini arttırarak dekorasyonlarda daha fazla yer almaya başladı. Bu yüzden de mobilya seçimlerinde klasik anlayışa yönelmek ve klasik çizgilere sahip ürünler arasından tercih yapmak, günümüz dekorasyon trendleri incelendiğinde en doğru seçim olacaktır. Peki, klasik mobilya seçimlerinde nelere dikkat edilmeli ve nasıl bir klasik tarz seçilerek mekanlarda kullanılmalıdır?  

 

Mobilyaların sahip olduğu klasik çizgiler

           

            Klasik mobilya anlayışının en ön plana çıkan unsuru, mobilyaların sahip olduğu işçiliktir. Geçmişten günümüze kadar klasik mobilyaların işçiliği ve detayları, dönemlerin sahip olduğu özelliklere göre değişse de her dönemin kendine özgü bir tarzı bulunuyor. Bu yüzden de klasik mobilya seçimlerinde öncelikli olarak hangi dönemi salonlarımızda görmek istediğimiz ve nasıl bir tarz yansıtmak istediğimizi belirlemeli, seçimlerimizi bu doğrultuda gerçekleştirmeliyiz. Klasik mobilyalarda altın yaldızlar, varaklar ve çeşitli desenlerin kullanımı, klasik tarzı yansıtmak adına bulunması gereken unsurlardır. Aynı zamanda mobilyaların rahatlıkları ve kullanışlı olmaları da seçimlerde etkili olması gereken konular arasında bulunuyor. Unutulmamalıdır ki klasik görünüm aynı zamanda rahatlığı da size sunduğunda kusursuz olacaktır.

 

Mobilyaların renkleri

           

            Klasik mobilya seçimlerinde ürünlerin ahşap aksanından döşemelerine kadar sahip oldukları renkler konusunda hassas davranılmalıdır. Klasik mobilya dendiği zaman sadece ahşap rengi düşünülmemeli, farklı renk kombinasyonları da göz önünde bulundurulmalıdır. Günümüz mobilya dünyası başarılı bir şekilde klasik anlayışı farklı renklerle bir araya getirerek, tüm mekanların ihtiyaçlarına cevap veren renk seçeneklerini sunuyor. Bu sayede kalıplara sıkışmadan, özgürce geniş ürün seçenekleri arasından tercihler yapılabilmekte.

 

Diğer mobilyalar ile uyum:

           

            Klasik mobilya seçimlerinde sahip olunan diğer mobilyaları, mevcut mobilyalar ile uyumu da göz önünde bulundurulması gereken bir konudur. Yeni klasik mobilyaların mevcut mobilyalar ile uyum içinde bir görüntüye sahip olması, karışık görüntüyü engelleyecektir. Ancak modern tarz ve klasik tarz bir arada kullanılarak zıtlığın uyumu da ortaya çıkartılabilir ve farklı bir dekorasyon elde edilebilir. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey biraz hayal gücü ve günümüzün modern çizgilerine sahip klasik mobilya gruplarıdır.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.