Klasik Mobilya Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Klasik Mobilya Hakkında Bilmemiz Gerekenler

07 Haziran 2018

Mobilya ev dekorasyonu ve şıklığın göstergesi için olmazsa olmaz bir parçadır. Rengi, dokusu, yapılış tarzı, deseni, sağladığı konfor açısından seçimi zor ve maliyetli eşyalardır. Evimiz ve iş yerimiz bizim ruhumuzu yansıtır. Kullanmış olduğumuz mobilyalar ve eşyalar bizim iç dünyamız ile ilgili fikir verir. Günümüzde artan mobilya markaları ve mağazaları modern dokunuşların çeşitlerini artırsa da klasik mobilyadan vazgeçemeyenlerin sayısı oldukça fazladır. Yaşattığı tarih dokusu ile bulunduğu ortamın havasını değiştirmektedir.

Klasik mobilya akımı uzun yıllardır sürmektedir. Klasik mobilya bir kişi adına da yapılmış olabilir. Uzun yıllara dayana bir tarihi olduğu için ham maddesi ahşaptır. Klasik mobilyaları incelediğimizde dokusun da ve desenlerin de yer alan el emeğini görürüz. Oymalı, işlemeli ve bol süslemeli kendine has bir tarzı vardır. Bütün bunların yanında klasik mobilyaların her biri birer sanat eserleridir. Apşatan yapıldığı için kullanılan boya ve cila ahşam ile uyumlu olduğu sürece çok uzun yıllar dayanıklılığını korur. El işçiliği ile üretildiğinden günümüz modern mobilyaları gibi seri üretim olarak değil sınırlı sayıda üretilir. Estetik ve kalite ön planda olduğu için klasik mobilyaların fiyatı normal mobilyalara göre daha fazladır.

Klasik Mobilya Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

El emeği ila yapılan bu mobilyalar doğru dekore edildiği zaman bulunduğu odayı görkemli ve şık bir havaya sokacaktır. Dekorasyonda kullanılacak her bir parça en ince detayına kadar düşünülmelidir. Odanın duvarları, tavanı ve yer döşemeleri doku ve renk bakımında mobilyaya uyumlu olmalıdır. Klasik mobilya işlemeleri ve geometrik yapısına uygun tablo ve sehpalar dekorun tamamlayıcı parçalarıdır. Klasik mobilya ile dekore ettiğiniz odanızın stilini tamamlamak için odanın havasına uygun şık bir avize kullanabilirsiniz.

Klasik mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klasik mobilya diğer fabrikasyon mobilyalara göre daha büyük olurlar. Bu nedenle odanızın genişliğini göz önünde bulundurarak mobilya seçimini yapmanız gerekir. Üretimi uzun yıllar önce yapıldığı için ahşap, cila uyumuna dikkat etmelisiniz. Klasik mobilyalar görkemli oldukları için mobilyanızı tamamlayacak parçanızın seçimin de uzman kişilere danışabilirsiniz. Klasik mobilyanın şık olmasının yanında kaliteli ve konforlu olmasına dikkat ediniz. Kumaş seçimine gelecek olursak kadife ya da deri kumaştan yapılmış bordo ve vizon renkli mobilyalar daha sık tercih ediliyor. Klasik bir stilin yanında renk uyumu ve modeller ile muazzam bir görüntü yakalayabilirsiniz. Zevkinize ve bütçenize uygun klasik izler taşıyan bir eve ya da iş yerine uzmanlara danışarak da sahip olabilirsiniz.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.