Klasik Köşe Takımları Nasıl Kullanılmalıdır?

Klasik Köşe Takımları Nasıl Kullanılmalıdır?

27 Şubat 2018

Klasik tarz mobilyalardan hoşlananlar için farklı bir alternatif oluşturan klasik köşe takımları, pratik kullanımı ve özellikle çok geniş olmayan salonlarda yer tasarrufu ile oldukça ilgi görüyor. Bu köşe takımlarının yerleştirilmesinde ve kullanımında birtakım detaylara dikkat etmek, çok daha uyumlu ve şık bir dekorasyonun püf noktası olacaktır.

 

 Klasik Köşe Takımları Nasıl Dekore Edilir?

 

            Salonlar için seçilen bir klasik köşe takımı ile birlikte kullanılacak aksesuarlar, sehpalar ve hatta salondaki televizyon ünitesi gibi eşyaların bu koltukların tarzını yansıtacak şekilde olması önemlidir. Klasik takımlar görünüm itibari ile eski bir tarzı yansıtmaktadır. Seçilecek olan diğer eşyaların da bu tarzı hissettirmesi gerekir. Örneğin, açık renklerde ve üzerinde altın rengi işlemelerin bulunduğu bir klasik köşe takımı söz konusu ise, bu takım için seçilecek olan sehpa ve hatta zigon takımlarında da aynı altın ışıltıların bulunması, sehpaların renginin koltuklarla uyumlu bir biçimde açık renk olarak seçilmesi muhteşem bir uyum oluşturacaktır. Aynı özelliklerin televizyon ünitesi veya konsol gibi eşyalarda da bulunması bütünlük oluşturan bir dekorasyon açısından önemlidir.

  Sanatsal Objelerin Uyumu

 

            Klasik tarzı yansıtan köşe takımları ile birlikte kullanılan sanatsal objeler, dekorasyonun tamamlayıcı bir unsuru olacaktır. Fakat bu objelerin modern sanatı yansıtan objeler olmasından kaçınılmalıdır. Çünkü bir klasik köşe takımı salonlara retro bir hava katar. Bu retro havayı tamamlamak için eski zamanları çağrıştıran tablolardan, sehpaların üzerine konulacak olan antika çağrışımlı nesnelerden veya konsol üzerinde kullanılabilecek eski tarzdaki vazolar, heykeller gibi objelerden yararlanılabilir. Bu küçük detayların kullanılması ile birlikte salonlarda tamamen klasik bir tarz elde edebilmek mümkündür.

  Klasik Köşe Takımları İle Kullanılan Halılar

 

            Dekorasyonun önemli bir parçasını oluşturan halılar, aynı zamanda evlerin sıcak ve samimi bir havaya bürünmesine yardımcı olur. Aynı samimiyeti klasik köşe takımları ile yaratmak için seçilecek olan halıların nitelikleri değerlidir. Klasik köşe takımları ile uyumlu olan halılar genellikle dekorasyonun diğer kısımlarında olduğu gibi geleneksel motif ve desenlere sahip olan halılardır. Fakat bu takımlarla birlikte, koltuk takımıyla uyumlu bir renkte düz renkli, desensiz halılar da tercih edilebilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.