Klasik Koltuk Takımlarında Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?

Klasik Koltuk Takımlarında Hangi Renkler Tercih Edilmelidir?

26 Şubat 2018

Klasik dekorasyonlar her dönem popüler olan ve güncelliğini hiç bir zaman kaybetmeyen unsurlardır. Klasik çizgilere sahip mobilyalar doğru tercihler yapılarak seçildiğinde, üzerinden yıllar geçse bile ilk gün ki cazibesini kaybetmez ve her görüldüğünde heyecan uyandırır.

 

            Klasik koltuk takımı seçerken ürünlerin sahip olduğu klasik çizgilerin yanı sıra, sahip olduğu renkler de seçimleri etkilemeli ve dekorasyonu tamamlayıcı özelliklere sahip olmalıdır. Günümüzün trend dekorasyon renkleri arasından seçimler yapmak ve klasik renklerin dışına çıkmak, dekorasyonun daha zengin görünmesini sağlayacaktır. Klasik koltuk takımı seçimlerinde tercih edilebilecek renkler ve özellikleri şu şekildedir:

 

 - İkili renkler:

           

            Klasik koltuk takımı seçimlerinde ürünlerin renk tercihi yapılırken mobilya aksanı ve döşemelerin farklı renklerde ön plana çıkması önemli bir noktadır. Klasik mobilya denilince ne yazık ki akla sadece ahşap rengi geliyor. Oysaki günümüzün modern çizgilerine sahip klasik mobilyalarında birçok farklı renk bir arada uyum içerisinde kullanılabilmekte ve farklı dekorasyon ihtiyaçlarına cevap vermektedir. İkili renk seçimlerinde ahşap standartlarının dışına çıkmak doğru bir yaklaşım olacaktır. Günümüzün trend renklerine baktığımız zaman mobilya aksanında altın renginin yoğun bir kullanımda olduğunu ve klasik çizgileri daha net bir şekilde yansıttığını görüyoruz. Altın rengiyle beraber döşemelerde mavi, yeşil ve beyaz gibi düz renkler tercih edilebileceği gibi, desenli döşemeler de rahatlıkla tercih edilebilir. Bu sayede ikili renk uyumu oluşturularak istenilen klasik görüntü kolaylıkla yaratılmış olacaktır.

 

 - Pudra tonları:

 

            Klasik koltuk takımı tercihlerinde pudra tonlarından yana seçim yapılarak, ortamın daha yumuşak bir havaya sahip olması sağlanabilir. Döşemelerin pudra tonlarında olması, mobilya aksanında hem altın hem de gümüş gibi farklı renklerin kullanımına olanak sağlamaktadır. Döşemelerde saten ve parlak kumaşlar kullanılabileceği gibi, mat görünümler de rahatlıkla tercih edilebilir. Pudra tonlarının sağladığı bu avantajlar sayesinde dekorasyon istenilen şekilde ve geniş seçeneklerle tamamlanabilmektedir. Dekorasyon dünyasında oldukça popüler olan pudra tonları, evlerin daha ferah ve aydınlık görünmesini de sağlayacaktır. Koyu renk koltuk seçimleri kimi zaman bazı dekorasyon risklerini ortaya çıkartmaktadır. Ancak açık ve pudra tonlarında bu tür riskler minimum seviyeye indirilebilir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.