Ev Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli?

05 Haziran 2018

Lüks mobilya denildiğinde akla ilk olarak avangart stilindeki mobilyalar gelmektedir. Fakat bu toplum içerisinde edinilen yanlış bir kanıdır. Avangart mobilyaların lüks olduğu gibi klasik tarzdaki mobilyalar da lüks bir görüntü verebilmektedir. Hatta Chester tarzı özel koltuklar da bu kategoriye girebilmektedir. Lüks algısı aslında daha çok varaklar ve altın kaplama görüntülerinden değil, mobilya tasarımının belirli bir çizgiyi yakalayıp estetik görünümü ile kişileri cezbetmesinden gelmektedir. Bu durum kişiler tarafından iyi bir şekilde değerlendirilip bu doğrultuda seçimler yapılmalıdır. Aslında kişilerin yapacağı doğru seçimler ile her tarzda mobilya ile şık ve lüks bir algı oluşturmak mümkündür. 

Evlerin Olmazsa Olmazı

Herkes evinde lüks mobilya görüntüsünden faydalanmak ister. Kişi bu konuda tercihini klasik çizgide seçebileceği gibi aynı zamanda modern çizgide de seçebilir. Belki de avangart bir tarza yönelebilir. Bu tarzların hepsinin kendi içinde gizli detayları vardır. Kişilerin bu noktada en dikkat etmeleri gereken husus örneğin oturma odasında avangart tarzda bir koltuk takımı var ise evin geri kalanını da; mutfağı, yatak odalarını, oturma odasının geri kalan mobilyalarını, giriş holünü, portmanto alanını ve hatta ebeveyn ve misafir banyolarını da bu tasarıma uygun olarak hazırlanmasıdır. Aksi taktirde ev içinde mekan atmosferleri arasında dil birliği sağlanamayacak, ev kişiler için huzur verici bir ortam olmaktan çıkıp rahatsızlık vermeye başlayacaktır. Bu nedenle mekanlar arası dil birliğine oldukça dikkat edilmelidir. 

Kalite ve Model Seçimi Önemli

Lüks mobilya sadece dış görünümü ile değil, ergonomik yapısı ve mobilyanın yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi ile de ön plana çıkmalıdır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken yer, mobilya alınırken uzman görüşünden faydalanmaktır. Mobilya alımının gerçekleştiği firmada iç mimarlık hizmeti var ise alınacak mobilyanın kalitesi ve bu mobilyanın yapımında kullanılan malzemeler ve hatta mobilyanın yapım teknikleri, yapım aşamasında geçtiği işlemler hakkında yetkili iç mimar satın alımı gerçekleştirecek kişileri bilgilendirebilir. Bu sayede bilinçli bir tercih yapılmış olur, kişiler kaliteli bir görünümün yanında gerçekten kaliteli bir ürün de aldığına ikna olmuş bir biçimde ürünü aldıkları yerden ayrılırlar.  

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.