Altın Yaldız Koltuk Takımı

Altın Yaldız Koltuk Takımı

01 Ocak 2018

Altın yaldız ya da bir diğer tabirle avangart stil koltuk takımları günümüzde en çok tutulan koltuk takımları modellerinden birisi haline geldi. Bu koltuk takımlarının bu kadar çok tutulmasının nedeni ise bilindiği üzere odanın altınlar dolusu bir sarayı andırarak ışıl ışıl parlamasından kaynaklanmaktadır. Gerçekten de avangart stil düşünüldüğünde tamamen saray mimarisini andıran bir tasarım unsurunun göze çarptığı hemen görülmektedir. İşte bütün bunlar da elbette söz konusu stilin yaygınlaşarak hemen hemen tüm aileler tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Bu anlam itibariyle düşünüldükleri zaman avangart stildeki koltuk takımlarının tamamen farklı özellikleri ve şah eser olma durumları tüm yönleriyle dikkate değer unsurlar olmaları adına son derece önemlidir.

 

 İşte en lüks avangart çizgiler

 

            Avangart lüks koltuk takımı modelleri arasında İstanbul lüks koltuk takımını söylemeden olmaz. Çünkü bu koltuk takımı tamamen İstanbul'un yani bir zamanların payitahtı olarak mimarisi baz alınarak hazırlanmış şık bir Batı üslubunu işler. Bu anlamda da koltuklar genellikle c ve s kıvrımları işlenerek hazırlanmıştır. Bilindiği üzere c ve s kıvrımları saray mimarisi olarak Avrupa'dan aldığımız bir süsleme tekniği olarak koltuk takımlarında ve padişahın tahtında da var olan süsleme tekniğini oluşturmaktaydı.

 

 Cevizden lüks koltuk takımı

 

            Avangart çizgide lüks koltuk takımı modellerinden bir başkasını oluşturması bakımından cevizden imal edilen Payitaht lüks koltuk takımı modelleri dikkate değer bir başka koltuk takımı modelini oluşturmaktadır. Bu koltuk takımı modelinin taşıdığı özellikler de dikkate alındığında içeriğinin son derece titiz bir işçilik örneğini meydana getirdiği ve bu meydana getirilen titiz ceviz ağacından ilham alınan çizginin tüm koltuk yüzeyleri boyunca kesintisiz olarak tercih edildiğini görmek mümkün haldedir. Bütün bu özellikleriyle de lüks koltuk takımları arasındaki yerini korumaktadır.

 

 Saltane koltuk takımı

 

            Osmanlı saray mimarisini evinin içerisinde tüm hatlarıyla yaşamak isteyenlere özel tasarlanan lüks koltuk takımı modeli ise Saltane olarak sultanların saraylarında kullanmış oldukları koltuk takımları örnek alınarak tasarlanmıştır. Bütün bu altın yaldız tekniğinin cümbüş halinde tasarlanarak yer aldığı koltuk takımı modelleri de ortaya tamamen bambaşka bir seçenek sunarak karşımızdaki yerini korumayı sürdürmektedir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.